İHTİYACINIZA UYGUN SUNUCU BARINDIRMA PAKETLERİ

1U Rack
225.00 ₺ /ay

başlayan fiyatlarla


 • 2 TB Trafik
 • 100 Mbps Hat
 • 1 Gbit Port
 • Bursa DGN Lokasyon
 • 1x Güç Kaynağı
 • Ücretsiz Kurulum
Sipariş Ver
1U Rack
275.00 ₺ /ay

başlayan fiyatlarla


 • 5 TB Trafik
 • 100 Mbps Hat
 • 1 Gbit Port
 • Bursa DGN Lokasyon
 • 1x Güç Kaynağı
 • Ücretsiz Kurulum
Sipariş Ver
1U Rack
325.00 ₺ /ay

başlayan fiyatlarla


 • Sınırsız Trafik
 • 100 Mbps Hat
 • 1 Gbit Port
 • Bursa DGN Lokasyon
 • 1x Güç Kaynağı
 • Ücretsiz Kurulum
Sipariş Ver

Sıkça Sorulan Sorular


Sunucunuzun verimerkezinde teslim alınmasına müteakiben 48 saat içerisinde hizmetiniz aktif edilir.
Sunucularınızı mümkün oldukça kendiniz getirmeye özen gösterin. Kargo ile gönderilen sunucularda fiziksel deformasyon oluşabiliyor. Eğer kargo ile göndermek zorundaysanız; güç kaynağı, kulakçıkları ve kızak aparatlarını sökerek, iyi bir paketleme sonrası gönderim sağlayınız. Doğrudan darbe almaya müsait, özensiz paketlemeden uzak durunuz.
Barındırılan her sunucunuz için 1Gbit port kapasitesi verilir. Hattınıza doğrudan limitleme yapılmaz ve 1-1000 MBPS hız değerlerine ulaşabilirsiniz. 10 dakikayı aşan uzun süreli yüksek tüketimlerde ve yüksek boyutlu anlık saldırı girişlerinde ve çıkışlarında ise tarafınıza uyarı maili iletilir. Hattı sature edecek olağanüstü tüketimlerde doğrudan hat limitleme veya kullanımda olan IP adreslerinin askıya alınması işlemi uygulanır.
Verimerkezi ortamları afet durumları göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir. Binlerce sunucuya ev sahipliği yapan verimerkezlerinde olası bir yangın durumunda öncelikli olarak gerekli müdahale teknik personel tarafından gerçekleştirilecektir. Her şeye rağmen, günümüze kadar bu denli olağanüstü bir durumla karşılaşılmasada yaşanabilecek bir yangın felaketinde herhangi bir garantide söz konusu olmayacaktır. Hizmet alımında sunuculara sigorta işlemi yapılmamaktadır. Alınan ücret sadece verilen hizmetin karşılığıdır.
Yeraltından datacenter'a ulaşan yedekli fiber hatları özel olarak fiziksel olarak korunmakta ve güvenlik kameraları ile bina içi geçiş noktaları izlenmektedir. Türkiye'de ilk kez kullanılan Juniper marka router-firewall üzerinde sonlanan fiber hatlar yine projelendirilmesi Juniper ile ortaklaşa hazırlanan networke ulaşmaktadır. Layer 3 datacenter network yapısında tüm portlar v-lan olarak ayrılmış durumdadır. Cat6-UTP HF kablolar ile yapılan network kablolaması ile iç network performansı kusursuz hale getirilmiştir. Tüm fiber ve bakır kablo demetlerinin bağlanmasında kablolara olası zararların engellenmesi için tekstil bağlar kullanılmıştır. Network trafiği, datacenter içinde bulunan sunucular 7/24 teknik personel tarafından izlenmekte, sunucularda oluşan herhangi bir arıza durumunda ilk müdahale müşteri istekleri doğrultusunda teknik ekip tarafından gerçekleştirilmektedir.
Kendinize ait IP adresleriniz olmasa bile şirketimizden stok bulunması dahilinde IP adresi hizmeti alabilirsiniz. IP adresi fiyatları için müşteri panelinizden eklentileri inceleyebilirsiniz.
Sunucunuzda yapılacak donanım değişiklikleri genellikle ücretsizdir. 30 dakikadan uzun sürecek teknik işlemlerde; sistem kurulumları ve donanım değişiminde karşılaşılan sunucu hatalarının kontrolü gibi durumlarda işlem öncesinde teknik personelimiz oluşacak ücreti tarafınıza bildirecek ve onayınız sonrasında işlemlere başlanacaktır.
Evet. KVM kullanımı ücretsiz olup müsaitlik durumuna göre bağlantı yapılmaktadır.
Öncelikle sunucunuza kendi sunucumuz gibi özenli davrandığımızı gönül rahatlığıyla belirtebiliriz. Ancak her ihtimale karşı, sunucunuzda yapılacak teknik işlemlerde karşılaşılacak herhangi bir hata vs arızada şirketimiz sorumluluk kabul etmemektedir. Teknik işlemler müşteri onayı alınarak, işlem yetkisinin verilmesi ile yapılır.
Hizmet aldığınız tarih itibariyle tek seferde yapılacak %6 ve üstü oranında bir elektrik fiyat artışını, ne kadar istemesekte müşterilerimize yansıtmak durumunda kalıyoruz. %5 ve altı fiyat artırımlarında ise oluşacak maliyeti şirket olarak üstleniyoruz. Ancak örnek vermek gerekirse; %5 oranında yapılan zamdan sonra ilerleyen tarihlerde yapılması muhtemel %3, %5 veya %10+ zamlarda ise oluşacak maliyeti (örneğin 2. zam %10 ise %10+%5) müşterilerimize yansıtmak durumunda kalıyoruz. Vermiş olduğumuz barındırma hizmetleri maksimum %10 kâr oranları ile yapıldığı için karşılaştığımız maliyet artışlarında belirli oranlar dahilinde yükü üstlensekte müşterilerimize yansıtmak durumundayız.
Herhangi bir problem oluşmadığı müddetçe 24 saat içerisinde işlemleriniz yoğunluk dikkate alınarak en kısa sürede tamamlanır.
Sunucu barındırma hizmetlerinde yedek alınmamaktadır. Biz sadece sunucunuz için uygun koşulların bir araya toplandığı kaliteli bir altyapı sunma gayreti gösteriyoruz. Sunucu yedekleme hizmeti için firmamızdan teklif almalısınız.